Wizyty studyjne
Wizyta studyjna na terenie LGD "Sejneńszczyzna" PDF Drukuj Email

W dniach 3-5 października 2012 r. na Wigrach odbyło się Forum Podlaskich Lokalnych Grup Działania. Tematem przewodnim były: „Dobre praktyki realizacji ze środków LEADER na terenie LGD Nasza Suwalszczyzna, LGD Sejneńszczyzna, LGD Szelment i LGD Kanał Augustowski”. Lokalne Grupy Działania w ramach wizyt studyjnych zaprezentowały zrealizowane na swoich terenach projekty. Na Sejneńszczyźnie uczestnicy Forum mieli okazję zobaczyć plażę w Krasnopolu i Gibach, wypożyczalnię sprzętu żeglarskiego (Stowarzyszenie Kraina Czarnej Hańczy) oraz udać się na przejażdżkę wozami z projektu "Jadą wozy kolorowe" (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Berżnicko-Zelwiańskiej).

Wizyta studyjna LGD "nad Drzewiczką" na Sejneńszczyźnie PDF Drukuj Email

W dniach 16-19 sierpnia 2012 r. na terenie LGD „Sejneńszczyzna”, w ramach wyjazdu studyjnego, gościła u nas Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką”. Wizyta miała na celu zapoznanie jej uczestników z działalnością naszej grupy, której głównym zadaniem jest rozwój branży turystycznej. Na zorganizowanym spotkaniu z prezesem LGD „Sejneńszczyzna”, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami,  zdobyć  nowe umiejętności i wiedzę z  zakresu pozyskiwania środków w ramach działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wymienić doświadczenia na temat możliwości w zakresie tworzenia miejsc pracy na obszarze turystycznym. Przedstawiona prezentacja multimedialna zawierała także opisy zrealizowanych projektów w ramach działań PROW.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili m.in. skansen w Puńsku, klasztor na Wigrach, osadę jaćwiesko – pruską w Oszkiniach, a także Wilno i Troki na Litwie.

Wizyta studyjna LGD z Łotwy PDF Drukuj Email

W dniach 15-17 lipca 2011 roku przyjmowaliśmy gosci z Łotwy na swoim terenie, w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez  LAG Kandava Partneriba.

Uczestnicy wizyty zakwaterowani byli w Domu Litewskim w Sejnach. W ramach powitania odbył się krótki koncert zespołu KRASNE z Krasnopola, który bardzo się podobał gościom a następnie uroczysta kolacja w której wzieli udział przedstawiciele naszych władz lokalnych.

Celem wyjazdu było pozyskanie dobrych praktyk w zakresie tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich w ramach tworzenia usług turustycznych. W związku z tym  zapoznając się z naszym terenem zwiedzili miasto Sejny, kilka kwater agroturystycznych, zapoznali się z techniką wypieku sękaczy u Pani Marzeny Karawieckiej w Gibach, odwiedzili niedawno oddaną plażę gminną w Krasnopolu oraz zwiedzali Puńsk i zapoznali się z usługami turystycznymi mieszkańców tej Gminy.