Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Piotr Malczewski zaprasza PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

 

 

Piotr Malczewski zaprasza do Galerii Fotografii w Budzie Ruskiej w dniu  23 lipca, czwartek godz. 20.00  na spotkanie z jednym z autorów książki pt. "Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach", spotkanie poprowadzi Piotr Brysacz z Fundacji Sąsiedzi. Jest to reportaż o szamanach z Syberii.


 
Wspomóż rekonstruktorów przed obchodami rocznicy Obławy Augustowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W 70 rocznicę Obławy Augustowskiej - zbrodni dokonanej przez Sowietów na ok. 600 mieszkańcach powiatu suwalskiego, augustowskiego i sokólskiego, grupa rekonstruktorów zbiera pieniądze na widowisko historyczne, które ma się odbyć w najbliższą niedzielę w Gibach.

Widowisko OBŁAWA AUGUSTOWSKA przygotowywane przez ludzi z Grupy Rekonstrukcji Historycznej z suwalskiego Muzeum potrzebuje Twojego wsparcia finansowego - brakuje im już tylko niecałych 300 zł, można to uzupełnić jeszcze tylko przez 2 dni przez www.polakpotrafi.pl !

Zobacz:

https://polakpotrafi.pl/projekt/oblawa-augustowska

i

http://muzeum.suwalki.pl/oblawa-augustowska-lipiec-1945/

 
Zaproszenie na obchody 70. rocznicy Obławy Augustowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

 

Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej w imieniu własnym oraz organizatorów i współorganizatorów zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 70. rocznicy Obławy Augustowskiej. Główne wydarzenia odbędą się w Augustowie i Gibach 18 oraz 19 lipca br.

 

Szczegółowy program:- przejdź

 

 

 
Lato w Pograniczu. Sejny-Krasnogruda 2015 PDF Drukuj Email

 

"Latem w Pograniczu można doświadczyć różnych opowieści, przysłuchać się, włączyć się do rozmowy, zapatrzeć, posmakować, i współtworzyć. W różnych formach i miejscach opowieści te próbują zgłębiać tajemnice sztuki współistnienia i dramatu zrywanych więzi. Dzieją się Białej synagodze, Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej i Domu Pogranicza w Sejnach, oraz w krasnogrudzkich przestrzeniach parku, Międzynarodowego Centrum Dialogu i kawiarenki "Piosenka o porcelanie". Przybierają formy spektaklu teatralnego, koncertu, jam-session,debaty, warsztatu, wystawy, wieczoru autorskiego i otwartej pracowni. Adresowane są do młodych i starszych, ludzi różnych kultur i światopoglądów, zainteresowanych budowaniem "tkanki łącznej" na pograniczach współczesnego świata."

 

 

Pogranicze LATO KALENDARZ

 

Pogranicze Lato Sejny 2015


 
"Dobre Praktyki-LGD Sejneńszczyzna" PDF Drukuj Email

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sejneńszczyzna ze względu na koniec wdrażania LSR na lata 2007-20013, wydało folder zawierający wszystkie zrealizowane operacje. W folderze znajdują się zdjęcia oraz podstawowe informacje o każdym projekcie z podziałem na działania. Publikację rozdano nieodpłatnie podczas Konferencji Podsuwającej.  Dla zainteresowanych efektami realizacji PROW 2007-2014 z Sejneńszczyzny publikacja jest dostępna w siedzibie biura.

 

 

pobierz folder

 

 
Konferencja Podsumuwująca wdrażanie LSR Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" PDF Drukuj Email

24 czerwca odbyła się Konferencja Podsumowująca wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" realizowanej w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER. Na spotkanie przybyli przedstawiciele samorządów Powiatu Sejneńskiego, reprezentanci Lokalnych Stowarzyszeń, członkowie Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" oraz osoby, które realizowały projekty w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER.

 

Pan Prezes Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" Grzegorz Łucznik- otworzył konferencję, witając zebranych i  dziękując im za przybycie. Pan Prezes omówił pokrótce ogólny przebieg wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju oraz najciekawsze operacje. Wszystkie pozostałe projekty zostały zaprezentowane zebranym na prezentacji multimedialnej, która była przedstawiana w tle następnych wydarzeń konferencji.

 

Następnym punktem programu było rozdanie statuetek "Marki Sejneńszczyzny" za najlepiej zrealizowane operacje programu LEADER. Nagrodzone Panie- Pani Teresa Bernatowicz i Pani Aneta Janczewska bardzo szczęśliwe podziękowały za przyznanie wyróżnień.

 

Następnie Prezes Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" przyznał dyplomy i wieczne pióra dla członków Zarządu, Rady i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" oraz dyplomy z podziękowaniem dla pozostałych osób związanych z aktywnym wkładem w pracę nad wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju.

 

Na tym konferencję zakończono. Po krótkiej przerwie rozpoczęto szkolenie z zakresu PROW 2014-2020.

 

 
Ocena zgłoszonych operacji do "Marki Sejneńszczyzny" PDF Drukuj Email

W dniu 19 czerwca odbyło się zebranie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Sejneńszczyzna". Spotkanie dotyczyło wyłonienia najlepszych projektów LEADER z VIII i IX naboru i wyróżnienie ich "Marką Sejneńszczyzny. Analizie podlegały następujące operacje wybrane podczas posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" w dniu 11 czerwca:

 

  • Aneta Janczewska-"Utworzenie miejsca relaksu i odpoczynku dla całej rodziny w gospodarstwie agroturystycznym."
  • Danuta Wołongiewicz-"Lawendowe Pole"
  • Teresa Bernatowicz-"Podniesienie jakości świadczonych usług w agroturystyce w Sumowie"
  • Anna Miszkiel-"Turystyka konna w gospodarstwie agroturystycznym 'KONIE NAD MARYCHĄ'".

 

Członkom Rady został przedstawiony materiał filmowy i zdjęciowy z wizyty lokalnej przeprowadzonej na terenie zrealizowanych operacji. Po gorącej dyskusji, członkowie Rady przystąpili do głosowania na kartach oceny. Po podliczeniu pkt. ogłoszono dwie laureatki tegorocznej edycji "Marki Sejneńszczyzny".
Za najlepszą realizację projektu wyróżnienie "Marki Sejneńszczyzny" otrzyma:
  • Pani Aneta Janczewska
  • Pani Teresa Bernatowicz
Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Rozdanie statuetek odbędzie się podczas Konferencji Podmurowującej Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" 24 marca o godzinie 9.00 w Domu Litewskim w Sejnach.

 

 
Konferencja zamykająca PDF Drukuj Email

 

Stowarzyszanie Lokalna Grupa Działania „Sejneńszczyzna” serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „Sejneńszczyzna” realizowanej w ramach PROW 2007 -2013 oś 4 LEADER, która odbędzie się 24 czerwca 2015 r. w Domu Litewskim na ulicy 22 lipca 9 w Sejnach.

 

Program konferencji zamykającej

Konferencja

900 -Otwarcie konferencji.

905 -Przedstawienie wyników realizacji programu.

925 -Wyróżnienie „Marką Sejneńszczyzny” najlepszych projektów.

950 -Zakończenie konferencji

Przerwa

Szkolenie:

1000 -Prezentacja działań PROW 2014 -2020.

1100 -Omówienie możliwości wsparcia finansowego w ramach poszczególnych działań PROW 2014-2020.

1330 -Podsumowanie i ewaluacja szkolenia.

1345 -Zakończenie szkolenia.

1400 – Obiad.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 51