Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Spotkanie przeznaczone dla przedsiębiorców.

W związku z trwającą II fazą konsultacji Lokalnej Strategii Rozwoju tworzonej przez "Suwalsko - Sejneńską" LGD zapraszam na drugie spotkanie branżowe, które odbędzie się w dniu 22.10.2015 (czwartek) w siedzibie Gminy Suwałki (ul. Świerkowa 45, Suwałki). Początek spotkania o godz. 13:00.

Celem spotkania będzie dokonanie ostatecznego podziału budżetu naszej Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresach dostępnych dla poszczególnych podmiotów oraz określenie realnego zapotrzebowania na działania wszystkich typów możliwych do realizacji z funduszy PROW, EFS i EFRR. Na spotkaniu przedstawione zostanie również drzewo cełow naszej LSR i wnioski z analizy SWOT.

 

Projekt budżetu -pobierz

Więcej…
 
Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Spotkanie przeznaczone dla przedstawicieli samorządu oraz jednostek podległych - GOPS, PCPR, GOK, PUP, biblioteki, szkoły itp.

W związku z trwającą II fazą konsultacji Lokalnej Strategii Rozwoju tworzonej przez "Suwalsko - Sejneńską" LGD zapraszam na drugie spotkanie branżowe, które odbędzie się w dniu 22.10.2015 (czwartek) w siedzibie Gminy Suwałki (ul. Świerkowa 45, Suwałki). Początek spotkania o godz. 9:00.

Celem spotkania będzie dokonanie ostatecznego podziału budżetu naszej Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresach dostępnych dla poszczególnych podmiotów oraz określenie realnego zapotrzebowania na działania wszystkich typów możliwych do realizacji z funduszy PROW, EFS i EFRR. Na spotkaniu przedstawione zostanie również drzewo celów naszej LSR i wnioski z analizy SWOT.

 
Informacja ze spotkania PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Zgodnie z wcześniejszą informacją w dniu 24.09.2015r. w Suwałkach odbyły się 2 spotkania w ramach drugiego etapu konsultacji LSR. Głównym celem spotkań było przedstawienie propozycji podziału środków na poszczególne działania oraz dyskusja nad zasadnością takiego podziału w stosunku do głównego wskaźnika, jaki mamy osiągnąć w działaniu EFS – ilości osób, którym udzielono wsparcia z efektem podjęcia pracy dla grupy długotrwale pozostających bez pracy i wykluczonych społecznie. W trakcie dyskusji pojawiały się pytania o zasadność takich działań. Poruszono również temat niskiej skuteczności zwalczania bezrobocia w tej grupie oraz niechęć do podejmowania pracy oraz trudności w prowadzeniu Centrum Integracji Społecznej –najbardziej efektywnego narzędzia wsparcia dla tej grupy.

Zebrane informacje zostaną przeanalizowane i uwzględnione w budżecie, który ponownie będzie konsultowany po 8 października.

Zapraszamy Państwa do jak najliczniejszego uczestnictwa w organizowanych spotkaniach, ponieważ teraz decydujemy, na co będzie można otrzymać wsparcie w kolejnych latach realizacji LSR.

 
Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dla sektora publicznego i społecznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W związku z rozpoczęciem II fazy konsultacji Lokalnej Strategii Rozwoju tworzonej przez "Suwalsko - Sejneńską" LGD zapraszamy na pierwsze spotkanie branżowe dla sektora publicznego i społecznego (przedstawicieli samorządu w tym przedstawiciele jednostek podległych - GOPS, PCPR, GOK, PUP, bibliotek, szkół oraz organizacji pozarządowych), które odbędzie się w dniu 24.09.2015 (czwartek) w siedzibie Gminy Suwałki (ul. Świerkowa 45, Suwałki). Początek spotkania o godz. 9:00.
Celem spotkania będzie dokonanie wstępnego podziału budżetu naszej Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresach dostępnych dla poszczególnych podmiotów oraz określenie realnego zapotrzebowania na działania wszystkich typów możliwych do realizacji z funduszy PROW, EFS i EFRR.

 
Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W związku z rozpoczęciem II fazy konsultacji Lokalnej Strategii Rozwoju tworzonej przez "Suwalsko - Sejneńską" LGD zapraszamy na pierwsze spotkanie branżowe - dla przedsiębiorców, które odbędzie się w dniu 24.09.2015 (czwartek) w siedzibie Gminy Suwałki (ul. Świerkowa 45, Suwałki). Początek spotkania o godz. 13:00.


Celem spotkania będzie dokonanie wstępnego podziału budżetu naszej Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresach dostępnych dla poszczególnych podmiotów oraz określenie realnego zapotrzebowania na działania wszystkich typów możliwych do realizacji z funduszy PROW, EFS i EFRR.

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów i innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 6 października 2015 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom NGO i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie UE "Europa dla obywateli".

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

· na jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne można otrzymać dofinansowanie,

· na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku,

· o dobrych praktykach w projektach, które otrzymały dofinansowanie,

· o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.

"Europa dla obywateli" to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz pod linkiem:

http://europadlaobywateli.pl/szkolenie/spotkanie-informacyjne-bialystok/

 
Zaproszenie do udziału w VII Dożynkach Powiatu Sejneńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Starosta Sejneński serdecznie zaprasza do udziału w VII Dożynkach Powiatu Sejneńskiego, które odbędą się w Sejnach w dniu 27 września 2015 r.

Święto Plonów to wspaniałe miejsce, aby uhonorować trud pracy rolnika, a równocześnie przedstawić rolnikowi propozycje dotyczące nowoczesnej gospodarki rolnej oraz zaprezentować swoje produkty.

W związku z powyższym zachęcamy do usytuowania na naszym święcie swoich punktów konsultacyjno – informacyjnych. Organizator nie zapewnia namiotów/domków i w związku z powyższym prosimy o zabezpieczenie ich w swoim zakresie.
Udział w Dożynkach dla Wystawców jest bezpłatny.

Miejsce festynu dożynkowego znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, gdzie też zostaną wyznaczone punkty wystawowe do promowania swojej działalności przez Wystawców.

Wszystkich informacji w imieniu organizatorów można uzyskać pod numerem telefonu 87 5 173 919.

Oczekujemy na potwierdzenie udziału do dnia 31.08.2015 r. na załączonym formularzu zgłoszenia.

W załączeniu:

- Formularz zgłoszenia Wystawcy w VII Dożynkach Powiatu Sejneńskiego.

Starostwo Powiatowe w Sejnach

 
Potańcówka z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Aleksandra Jegorow prowadząca Agroturystykę „U Oli” w Smolanym Dębie 8  w ramach działań „Teatru w Smolanym Dębie” zaprasza na „Potańcówkę z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna”. Wstęp wolny.

Odważni będą mogli wzięć udział w nauce suwalskich tańców regionalnych.

Zapraszamy

Poniedziałek, 17.08.2015, godz. 19:00
Agroturystyka „U OLI”, Smolany Dąb 8

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 52