Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Spotkania informacyjno - szkoleniowe dot. EFRR - Sejny - Suwałki PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W związku z zbliżającym się terminem ogłoszenia przez Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” LGD naborów w ramach działania 8.6 RPO WP zapraszamy Państwa na spotkania informacyjno – szkoleniowe. Tematyką spotkań będzie omówienie zasad aplikowania o środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem naszej LGD. Omawiane będą działania: Rewitalizacja Małej Skali, Ochrona bioróżnorodności, Infrastruktura społeczna oraz Infrastruktura dziedzictwa kulturowego.

 

 

 
Polsko-białoruska majówka na Kanale Augustowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

"Piknik bez granic" czyli transgraniczna majówka na Kanale Augustowskim rozpoczynie się  28 kwietnia w Augustowie. Najwięcej atrakcji zapowiedziano na 29 kwietnia. Wtedy odbędzie się spływ kajakowy z Gorczycy do Przewięzi, rajd rowerowy z Augustowa do Studzienicznej oraz rajd konny i pieszy po tej samej trasie. W Studzienicznej dla uczestników rajdów oraz turystów przygotowano szereg atrakcji. Odbędzie się między innymi Jarmark Produktów Lokalnych, pokazy gry w kajak polo, wyścigi kajakowe, konkursy z nagrodami i występy estradowe.

Więcej informacji pod adersem: http://bialystok.onet.pl/polsko-bialoruska-majowka-na-kanale-augustowskim/y2m1dl7

 

 

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Zapraszamy do kontaktu z biurem terenowym w Sejnach organizacje pozarządowe z terenu objętego Lokalną Strategią Rozwoju, które zamierzają składać wnioski o dofinansowanie działań w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju „Suwalsko-Sejneńskiej” LGD w ramach projektów grantowych.

Planowane typy projektów grantowych:

I.1.P.2 Wsparcie dzieci i młodzieży do 25 roku życia (dofinansowanie dotyczy operacji niemożliwych do sfinansowania w ramach innych funduszy unijnych).

I.1.P.2 Mała infrastruktura sportowa rekreacyjna i turystyczna (budowa nowej małej infrastruktury ogólnodostępnej).

I.1.P.4 Wsparcie organizacji pozarządowych (Działania różne pozostawiające trwały efekt i możliwość prowadzenia dalszej działalności samodzielnie bez wsparcia)

Inne warunki:

Trwałość projektów: 5 lat liczona od daty otrzymania płatności ostatecznej,

Kwota grantu: od 5 do 50 tyś zł,

Wysokość dofinansowania: 100%,

Wnioskodawcy otrzymają zwrot poniesionych kosztów po realizacji projektu.

Kontakt:

Suwalsko-Sejneńska LGD

Biuro terenowe w Sejnach

Ul. Jerzego Grodzińskiego 1

16-500 Sejny

Tel: 877351389;   604920602;    883022111

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Debata publiczna „Rolniczy handel detaliczny” PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Od stycznia br. weszły zmiany w przepisach związane z „Rolniczym handlem detalicznym”. Mając na względzie potrzebę informowania społeczeństwa o nowych możliwościach, Samorząd Województwa Podlaskiego przy wsparciu samorządów powiatowych, wychodzi z inicjatywą zorganizowania debaty publicznej, której celem będzie omówienie najważniejszych aspektów praktycznych stosowania nowych regulacji. Odbędzie się ona 26 kwietnia 2017 r., początek godz. 10:00 (zgodnie z dołączonym konspektem). Przebieg tej inicjatywy będzie nadawany w Internecie, dlatego też wszyscy zainteresowani mogą w niej uczestniczyć w następujących formach:

1) osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (po potwierdzeniu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 85- 66-54-212),

2) w jednym z punktów transmisyjnych zlokalizowanych dogodnie na terenie województwa podlaskiego (lokalizacje zgodnie z wykazem, obowiązują potwierdzenia),

3) odwiedzając w dniu Debaty stronę debata.wrotapodlasia.pl przy użyciu ulubionego urządzenia multimedialnego.

Przewidujemy możliwość zadawania pytań naszym ekspertom – zarówno drogą elektroniczną (pytania należy zadawać na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , jak i telefonicznie: 691-991-756).

A kto będzie odpowiadał na pytania? Do debaty zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Finansów, inspekcji sanitarno-epidemiologicznej, weterynaryjnej, doradca podatkowy oraz praktycy, więc uzyskamy informacje z „pierwszej ręki”. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę podlaskie.ksow.pl.

link: http://podlaskie.ksow.pl/news/entry/8566-debata-rolniczy-handel-detaliczny.html
(adres skrócony goo.gl/bSzK6G). Tu należy szukać aktualizacji programu i innych ważnych dla Debaty informacji.

wykaz miejsc, gdzie można nieodpłatnie oglądać transmisję debaty na żywo

(prosimy potwierdzić uczestnictwo!)

Więcej…
 
Spotkania informacyjno - konsultacyjne - Sejny - Suwałki PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W imieniu Stowarzyszenia "Suwalsko - Sejneńska" LGD zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach konsultacyjno - informacyjnych dotyczących zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 - 20. Spotkania odbędą się w dniach: 4 kwietnia (Sejny, ul. Piłsudskiego 34 - sala konferencyjna Starostwa Powiatowego) oraz 6 kwietnia (Suwałki, ul. Świerkowa 45, Urząd Gminy Suwałki). Początek spotkań o godz. 10:00. Planowany czas trwania: do 4 godzin.

Tematyka spotkania:

1. Omówienie proponowanych przez Radę LGD zmian w kryteriach wyboru operacji.

2. Przedstawienie założeń konkursów grantowych planowanych na rok 2017.

3. Omówienie zmian edytorskich w LSR - ujednolicenie zapisów Strategii.

 

Materiały na spotkanie: http://www.su-se.pl/kat/aktualnosci/materialy-na-spotkania-4-i-6-kwietnia
 
Informacja Ministerstwa Rozwoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

Ministerstwo Rozwoju informuje o nowym serwisie informacyjno-usługowym uruchomionym przez ministerstwo. Portal www.biznes.gov.pl to nowe narzędzie powstającego serwisu administracji rządowej, skierowane do osób zamierzających i już prowadzących działalność gospodarczą. Jego zadaniem jest m.in. pomoc w realizowaniu spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem drogą elektroniczną działalności gospodarczej w sposób łatwy i intuicyjny. Służy także uproszczeniu formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy. Więcej informacji znajduje się na www.biznes.gov.pl.

 
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW na operacje z zakresu: podejmowanie działalności gospodarczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIELENIE WSPARCIA NA OPERACJE 
REALIZOWANE PRZEZ PODMIOTY INNE NIŻ LGD

NABÓR nr I/EFRROW/2017 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania

Cel ogólny: Poprawa jakości życia mieszkańców terenu realizacji LSR do roku 2023
Cel szczegółowy 2 - Poprawa sfery przedsiębiorczości i ekologii terenu realizacji LSR do roku 2023
Przedsięwzięcie 9 - Wsparcie procesu powstawania i rozwoju podmiotów sektora MSP ze środków PROW

na operacje z zakresu: podejmowanie działalności gospodarczej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

szczegółowe informacje są na stronie http://www.su-se.pl/

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 52